Dotazník pro Martina Kollera: Persona non grata

Přinášíme Vám již v pořadí jedenáctý díl publicistického pořadu, který na české mediální scéně nemá obdoby. Dotazník je projekt Studia Kolektif, jehož silnou osobností ducha je režisér Alexandr Vojta. A koho si dnes do svého Dotazníku pozval?

Martin Koller v Dotazníku

Martin Koller v Dotazníku


Martin Koller je médii vláčený a označovaný za StBáka, ale jak to vidí sám pan Koller: „Nehodlám se ve velkém rozsahu zabývat součástí Ministerstva vnitra, která nesla označení Státní bezpečnost. Nikdy jsem s ní nespolupracoval a pravděpodobně jsem se vědomě ani s žádným příslušníkem StB nesetkal. Spolupracoval jsem s VKr (Vojenská Kontrarozvědka), která v jejím rámci působila do značné míry samostatně, a to v rámci resortu Ministerstva národní obrany (dále MNO). Spolupráci jsem podepsal pro VKr důstojníkovi VKr. Takovou službu měla a dodnes má každá armáda ve světě.“


© 2015 | Studio Kolektif | Dotazník | Na celou obrazovku

 

Proto na svém působení jako zpravodajec nevidí nic divného. Podle něj je běžné, že armády mají své zpravodajské služby a má pravdu dnešní armáda má taky kontrarozvědku, která se ovšem ztrapnila v rámci kauzy „NagyGate.“Kolem pana Kollera se rozpoutala mediální hysterie v roce 2014, někdy od měsíce srpna. Dnešní díl dotazníku Vám pana Kollera přiblíží, proto si vytvořte sami svůj vlastní postoj k jeho osobě.

Reklama: