„Pověsit Sobotku!“ křičel dav ve středu na Václaváku a Slávek agresivně reaguje a přišla rázná odpověď

PRAHA | Šibenice v rukou demonstrantů proti přijetí uprchlíků znepokojily premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Především však považuje za absurdní a zvláštní postup policie, která si jich nevšímala a místo toho zasáhla proti těm, kteří proti zfanatizovaným demonstrantům protestovali. Informují ParlamentniListy.cz.

Sobotka už po jednou pěstí dostal

Sobotka už po jednou pěstí dostal

Slávek Sobotka se vyjádřil slovy, že se nenechá zastrašit. Nebyl náhodou v davu demonstrantů, kteří podobně protestovali proti Nečasově vládě?„Svoboda projevu by neměla být zneužívána k šíření nenávisti, k rasistickému vyhrožování celým skupinám obyvatel a k vyhrožování smrtí těm, kdo prosazují jiné než fašistické postoje. Demokracie musí být schopna uhájit principy, na kterých stojí. Když se nám to nepovede, můžeme jednou skončit jako Výmarská republika. Policie a státní zastupitelství musí striktně dbát na dodržování zákonů,“ uvedl v rozhovoru pro iDnes.cz socanský fananitk Sobotka.

Rázná odpověď Františka Matějky

František Matějka

František Matějka

František Matějka jako bloger a člen SSO je známý svými postoji na hájení všech svobod. Ten všem kritikům šibenic vzkázal na svém facebookovém profilu: „Rád bych našemu ministrovi vnitra Chovancovi v souvislosti se šibenicemi na demonstraci připomněl, že šibenice byla v historii vždy součástí mnohých demokratických společností, pokud šlo o vlastizradu, přičemž za vlastizradu já osobně považuji například i současné kroky některých členů aktuální vlády, pokud jde o jejich postoje k islamizaci a přílivu nelegálních ekonomických imigrantů z Afriky a Blízkého východu.“
Komentář

A Matějka ostře pokračuje: „Jen jsme si odvykli a máme jinak nastavené hodnoty (nehodnotím jak). Zároveň jsem přesvědčen, že šibenice byly na demonstraci přineseny nikoli jako výhrůžka smrtí a deklarace připravenosti demonstrantů exekuci provést, ale jako jistá forma metafory, pokud jde touhu po tom, aby současná vláda odešla do háje, a aby přišla jiná, která bude chápat rizika a bude připravena ke skutečné obraně státu, občanů a jejich dětí před vnějšími vlivy a dle mého soudu bezprecedentním bezpečnostním rizikem v souvislosti s nelegálními přistěhovalci (z nichž většina se možná stane tzv. legálními, ovšem jen proto, že je papírově někdo legálními udělá).“

Bloger svou kritiku uzavírá slovy: „Zároveň bych tímto rád ujistil policisty a státní zástupce, že tímto textem nepodporuji věšení politiků a nevyzývám k tomu. Bohatě by mi stačilo, kdyby táhli do háje sami.“

Sobotka se jako holohlavé tele vysmál všem občanům

I přestože ve středu večer u Úřadu vlády demonstrovali lidé nesouhlasící s politikou vlády a držící šibenice s nápisem „Za vlastizradu“, premiér je přesvědčen, že postup vlády v otázce migrace je správný a jediný možný, píší ParlamentniListy.cz.„Odmítli jsme opravdu špatný nápad s kvótami a pomůžeme na dobrovolné bázi. Naše země nemůže strčit hlavu do písku, zavřít hranice a tvářit se, že se nás problém zbytku Evropy vůbec netýká,“ ale svou lež nedokončil, jelikož místo povinného přijetí si vynutil dobrovolné a ve větší míře.

Šibenice na demonstraci jsou hloupost, ale je to jejich právo

Matějka ovšem k šibenicím dodal, že vzít si navíc téma šibenic na demonstraci jako téma hodné k nějakému „řešení“ je uboze prvoplánové a pitomé, když skutečné problémy leží někde úplně jinde.

„V tomto kontextu však volání ministra Chovance a předsedy vlády Sobotky chápu. Nic jiného, než odvádět pozornost, vlastně neumí,“ zhodnotil bloger neschopné socany ve vládě Sobotku a Chovance.


Jen připomínáme, že Sobotka už dostal přes svou tlamu na jedné předvolební akci socanů v Brně. Stalo se tak v květnu roku 2010. Jaké máte pocity, když jej slyšíte mluvit Vy?