Ivo Valenta: Ťuk, ťuk! Kdo tam? Tady agro-levicová policie

UHERSKÉ HRADIŠTĚ | Možná si to mnozí z nás v běhu každodenních událostí ani neuvědomují, ale stát plíživým způsobem posiluje pravomoci nejrůznějších kontrolních a represivních orgánů, píše o nastolování totalita na svém profilu webu ParlamentniListy.cz.

senátor Ivo Valenta

senátor Ivo Valenta

„A dokonce až tak výrazně, že mám pochybnosti o tom, jestli vlastně ještě budeme žít ve svobodné a demokratické zemi, nebo v nějaké novodobé regulokracii, kde každý náš krok bude předurčovat státní úředník a na jehož provedení dohlédne armáda inspektorů a policistů,“ obává se senátor Ivo Valenta.Své obavy zdůvodňuje, že již o tom své vědí především drobní živnostníci a malí podnikatelé, kteří by si už mohli dokonce vést dlouhý seznam nejrůznějších inspektorátů, kterým musí ve dne v noci reportovat nejrůznější hlášení.

Obecní policie jako gestapo?

„Jeden by si řekl, že horší to být už nemůže. Ale ano, má být ještě hůř,“ varuje senátor a dodává: „Světlo světa totiž spatřila novela o obecní policii, která přichází se zcela skandální novinkou. Podle tohoto legislativního návrhu by totiž strážníci měli mít nově možnost vstoupit např. do restaurace nebo jiného podniku i mimo jeho běžnou otvírací dobu.“

Zákon který je navržen je horší jak totalitní, policisté budou mít pravomoc porušení veškerých svobod, bez rozhodnutí soudu. „A to nejen do prostor určených pro zákazníky, ale doslova by komukoliv mohli prošmejdit úplně všechny prostory. A dokonce pro zabezpečení svého vstupu by měli mít možnost použít i sílu,“ píše senátor.

Totalitou řád nastolit není možné

„Možná mi někteří nerozumí v tom, proč tak urputně brojím proti omezování naší svobody. Možná si mnozí klepají na čelo a nechápou, proč nepodporuji vládu v jejím tažení proti korupci, podvodníkům a tunelářům, čímž obhajují většinu takových zákonů. Mnozí mne tak jistě záměrně budou označovat za toho, kdo vítá a podporuje podvody a daňové úniky,“ rozvedl senátor svou úvahu.

Celý komentář senátora Valenty

Ale tvrdí, že to je jinak: „Opak je však pravdou! I já volám po pořádku, transparentnosti, rovných podmínkách a honu na zloděje. Ale odmítám paušální kriminalizaci a jednoduchá populistická řešení.“Pak varuje, že po roce 1948 se to taky tak zavedlo a kam to dospělo všichni víme. Víme více než dobře. „I v roce 1948 si totiž mnozí lidé mysleli, že je správné, aby se o naše životy starala strana a vláda. A jak to dopadlo, všichni dobře víme. A obzvláště my, kteří často míjíme chátrající torzo uherskohradišťské věznice, nechvalně známé zvěrstvy komunistického režimu, si to možná uvědomujeme o to citlivěji, uzavřel senátor.

Reklama: