Sporné parlamentní volby v Burundi vyhrála s náskokem vládnoucí strana

BUJUMBURA | Vládnoucí strana CNDD-FDD získala 77 ze 100 poslaneckých křesel v dolní komoře parlamentu, informuje o výsledcích voleb, které neuznalo mezinárodní společenství pro netransparentnost a nesvobodnost slovenský web HlavnéSprávy.sk.

Srážky v Burundi

Srážky v Burundi

Parlamentní volby v Burundi, poznamenané násilím a bojkotem většiny opozice, vyhrála s velkým náskokem vládnoucí strana. Vyplývá to z dnes zveřejněných oficiálních výsledků, o nichž informovala agentura DPA.Volby proběhly 29. června navzdory výzvám mezinárodního společenství na jejich odložení. Konaly se totiž v období protivládních protestů a násilností, které si v této středoafrické zemi vyžádaly přes 80 životů.
Podle údajů volební komise se vítězem voleb stala dosavadní vládnoucí strana CNDD-FDD. Ta získala 77 ze 100 poslaneckých křesel v dolní komoře parlamentu, o nichž se ve volbách rozhodovalo. Zbytek obsadí menší část opozice, která hlasování nebojkotovala.

Pozorovatelé OSN označili červnové volby v Burundi za nesvobodné a nedůvěryhodné. Podle oficiálních údajů k urnám přistoupilo přes 74 procent voličů.

Reklama: