Propaganda v akci: Nedostal přídavky, spáchal sebevraždu. Platí stále, že lže jak Rudé právo tiskne?

OSTRAVA | Kvůli tomu, že mu obec zamítla doplatek na bydlení, spáchal sebevraždu 52letý muž z Ostravy–Mariánských Hor. Píše deník Právo a o článku informují ParlamnentniListy.cz. Jedná se o propagandu, nebo nás nepřizpůsobiví chtějí vydírat?

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Podle listu šlo o muže, který na ubytovně bydlel už osm let. Zpanikařil poté, co mu ve čtvrtek 25. června nepřišel příspěvek na bydlení. Takže osm let se o sebe nestaral a osm let jej měla společnou na krku? Nebo jak to bylo? Deník právo moc odpovědí nedává, jen si jde svou cestou, že to bylo, tak jak to nemuselo vůbec být.


Podle tzv. přílepku Zákona o hmotné nouzi, který platí od začátku letošního roku, mají být tyto dávky vypláceny až na základě souhlasu obce.

Mediální manipulace; Závislý na dávkách vydáván za oběť

„A právě Ostrava–Mariánské Hory se tento měsíc podle Platformy pro sociální bydlení rozhodla nevydat souhlas nikomu,“ píše list s tím, že „nešťastný“ muž se během dne pokoušel prodat něco z toho, co měl. Peníze sháněl také po spolubydlících. Proč osm let nechodil do práce? To se nedozvíme.Deník Právo, tak páchá obludnou propagandu, kdy se nás snaží přesvědčit, že sebevrah je obětí tamního úřadu, který mu neposkytl dávky? Ale nebylo to vše jinak? Proč předkládá jen jednu variantu?

Starostka Liana Janáčková nám poskytla exklusivní vyjádření

Podle paní starostky Mariánských Hor a Hulváků za smutným případem může být cokoliv. „Nevíme zatím, co za tím bylo,“ uvedla smutně nad osudem člověka, který si vzal život.

„Mějme k němu úctu byl to člověk,“ reagovala na článek. Dále uvedla: „Je mi ho moc líto, kdyby ve své situaci přišel, mám dveře pro všechny otevřené, tak bychom hledali řešení jeho situace.“

Reklama: