Jedná se o provokaci Ministerstva vnitra? Někdo v Plzni střílel na autobus s cizinci

PRAHA – PLZEŇ | Několik nábojů zasáhlo v úterý večer autobus městské hromadné dopravy v Plzeni. Po pachateli pátrají krajští kriminalisté. Nikdo z cestujících neutrpěl zranění. O případu informoval na Twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

chovanec Chovanec

chovanec Chovanec

A právě způsob jak se o incidentu informovala dává mnoho otázek. Podobně na Ukrajině informují politici pomocí sociálních sítí o akcích, které se pak ukáží jako vládní provokace. Jedná se tak i v tomto případě, že police či Ministerstvo vnitra spáchalo tento čin, aby pak mohlo odůvodňovat přitahování šroubů a omezování svobod?V autobuse jelo několik desítek cestujících a vozidlo bylo poškozeno několika střelami. „Zatím je předčasné spekulovat o motivu činu, ještě probíhá znalecké zkoumání zajištěných stop,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Chovanec je z Plzně, že by náhoda?

Ministr vnitra Chovanec se k případu vyjádřil dnes ráno na sociální síti Twitter. Podle něj tato linka převáží většinou zahraničních dělníků v Plzni a policie vyšetřuje, zda může jít o další politickou provokaci.A tím se vlastně mohl odhalit, že se jedná o účelovou provokaci, jelikož české bezpečností složky se podobného dopouštějí pravidelně.Proč by k podobnému mělo asi dojít v jeho městě? Má tam kontakty, jak provokovat?

Komentář

Reklama: