Ukrajinští nacisté začali válku na Západě Ukrajiny. Boje se přesunuly jen několik desítek kilometrů od slovenské hranice

MUKAČEVO | Ozbrojení bojovníci „Pravého sektoru“ (možno přeložit i správného pozn. ed.) rozpoutali menší válku v centru západoukrajinského města Mukačevo. Informuje redaktor webu HlavnéSprávy.sk Eugen Rusnák.

Válka v Mukačevu

Nejprve vtrhli do místního klubu Antares a prostoru bývalého klubu Červený drak, které se nacházejí v centru města a vyvolaly potyčky s lidmi, kteří se tam nacházeli. Většinou to byli přívrženci místního poslance Michaila Lana a několik podnikatelů, kteří přišli na setkání s nim. Podnikatelům na pomoc přijela policie a strážní služba. Ozbrojence vyhnali ven.Avšak ti zase napadli tutéž skupinu podnikatelů na jiném místě, u benzinové pumpy, která se nachází na okraji města, v lokalitě Červená hora, u dálnice Čop – Kyjev. Došlo k přestřelce. Na pomoc podnikatelům zase přijela policie a ozbrojená ochranka podnikatelů. Ozbrojenci vytáhli zbraně těžšího kalibru a rozpoutala se opravdová menší válka. Obě strany použili nejen střelné zbraně, ale i kulomety, granáty a dokonce i granátomety. V následku toho podpálili samotnou čerpací stanici a několik aut.

V tomto boji zahynuli tři ozbrojenci Jarošovy nacistické armády a čtyři byli zraněni. Na straně policistů a ozbrojené ochranky bylo zraněno osm lidí. Bezpečnostní složky téměř obklíčily bandity, avšak těm se podařilo uniknout z obklíčení a utekli do hor. Po tomto incidentu se místní podnikatelé rozhodli, že se budou bránit a přivolali do města ozbrojené posily. Na své facebookové stránce ozbrojenci Pravého sektoru uvedli, že to nenechají tak a také přivolali posily, aby pak mohli zaútočit na podnikatele a policii.Policie zablokovala všechny přístupy do města a kontroluje všechny vozy. Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov vyhlásil ultimátum ozbrojencům Pravého sektoru a vyzval je, aby složili zbraně. Jelikož Pravý sektor to odmítl, Avakov nařídil policejním složkám, že mohou používat zbraně a v případě, pokud ozbrojenci Pravého sektoru neuposlechnou rozkazy policie nebo budou útočit na objekty ve městě Mukačevo, dovolil policistům, aby používali zbraně bez předběžného upozornění.Ale i Pravý sektor Vyhlásil ultimátum ministru Avakovi: Požadují, aby ihned zatkl podnikatele a poslance Michaila Lana a všechny policisty, kteří stříleli na ozbrojence Pravého sektoru, (soukromé armády válečného zločince a mezinárodně stíhaného Jaroše, pozn. ed.).

Ukrajinské média a analytici zdůrazňují, že se začíná naplňovat smutný scénář, který mnozí předpovídali už dříve: Banderovci, nacisté a ozbrojenci Pravého sektoru se jen tak neuklidní a rozpoutají občanskou válku nejen na východě, ale i na celém území Ukrajiny. A první boj na západě Ukrajiny, blízko Slovak hranic se již začal…

Zdroj.

Reklama: