Vlastizrada řeckého parlamentu: Schválili první balík reforem, které z Řecka dělají okupovaný protektorát

ATHÉNY | Řecký parlament dnes v noci schválil první balík úsporných a reformních opatření, který požaduje dohoda s mezinárodními věřiteli. Informovaly o tom agentury AP a DPA.

Alexis Tsipras | foto: stalo-se.cz

Alexis Tsipras | foto: stalo-se.cz

Mezi opatřeními jsou škrty v řeckých výdajích, jakož i zvyšování daní. Návrh byl schválen díky podpoře tří proevropských opozičních stran a zbytku Tsiprasisova hnutí, které zradilo své voliči. Tsiprasis se zachoval jako prase a zavléká Řecko do ekonomické okupace a otroctví. Řecko se stává jen pouhou kolonií a protektorátem.


Několik prominentní členové vládní strany Syriza premiéra a valstizrádce Alexise Tsiprase hlasovali proti jeho doporučení. Mezi nimi je bývalý ministr financí Janis Varufakis a ministr energetiky Panagiotis Lafazanis, ale nepomohloto. Tspiras odmítí předčasné volby, ač zradil své voliče a pošlapal svůj volební program.Věřitelé z eurozóny požadovali v dohodě, kterou se podařilo uzavřít tento týden, další škrty. Ovšem dohoda nebyla uzavřena nýbrž násilným vyhrožováním vnucena a řecký mentální odpad a lidská zrůda Tsipras na ní přistoupila. Měl by požít jedu a poprosit o odpuštění.