Zmanipulované vyšetřování? Návrh zprávy vyšetřovatelů sestřelení letu MH17 viní separatisty Novoruska, informuje CNN

AMSTERDAM | Nizozemští vyšetřovatelé tragédie letu MH17 naznačili, že důkazy sestřelení letadla společnosti Malaysia Airlines ukazují separatisty z Novoruska. Informuje slovenský web HlavnéSPrávy.sk

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Takové informace uvedl to dnes nizozemský zpravodajský server DutchNews.nl s odvoláním na informace televize CNN. Tedy informace pochází ze Spojených států (SS). „Takové obvinění se i očekávalo. Celé vyšetřování je vedeno nestandardně a nevyvolává důvěru v jeho nestrannost,“ píše slovenský server. Navíc média informovaly snad ještě před dopadem letounu na zem, že jej separatisté sestřelili.Zpravodajská stanice CNN uvedla: „Dva zdroje z prostředí oficiálních nizozemských vyšetřovatelů potvrdily, že návrh připravované zprávy předali na přezkoumání agenturám pro bezpečnost leteckého provozu z několika států světa.“ Ovšem právě agentury pro bezpečnost leteckého provozu měly nehodu vyšetřovat, ne nějaká komise. To je taky účelovost.Podle jednoho ze zdrojů návrh zprávy uvádí nejen to, odkud byla raketa vystřelena, ale také identifikuje těch, kteří měli kontrolu nad tímto územím, a obviňuje ze sestřelení letu MH17 vzbouřence pro nacistické vládě v Kyjevě.

DutchNews.nl dodává, že tým nizozemských vyšetřovatelů se k těmto tvrzením odmítl vyjádřit. Konečné znění zprávy by mělo být zveřejněny na podzim tohoto roku.

Reklama: