Druhý ukrajinský majdan má údajně začít už zítra

KYJEV | Na Ukrajině se začíná proces, před nímž ti chytřejší analytici varovali hned na začátku Majdanu, před půldruhého rokem. Píše na web u HlavnéSprávy.sk redaktor Eugen Rusnák.

Ilustrační snímek | foto: hlavnespravy.sk.

Ilustrační snímek | foto: hlavnespravy.sk.„Kumpáni, kteří se po krvavém státním převratu chopili moci, se rozhádali a jdou se poprat. Začíná reálný druhý Majdan,“ píše doslova Rusnák.

Další majdan: Dovolí tento Spojené státy tvrdě potlačit?

A zpráva slovenského webu pokračuje, že dokonce je známý i přesný termín začátku druhého Majdanu. Úterý 21. července. Právě tento den pořádají lídři Pravého sektoru (PS); lze přeložit i správného sektoru pozn. ed.; „celonárodní lidové shromáždění“ na majdanu Nesounáležitosti, to znamená na náměstí Svobody, které více jak rok a půl známe jako Majdan.

Válečný zločinec a terorista Dmytro Jaroš

Válečný zločinec a terorista Dmytro Jaroš

„Shromáždění se bude konat pod heslem „Pryč s vládou zrádců!“ informovalo o tom vedení nacistické organizace PS. Na svém portále extremisté vysvětlují, že prezident Porošenko jejich oklamal.Nacisté píší: „Sliboval rychlé vítězství ve válce na Donbasu, reformy, boj proti korupci a spoustu jiných změn, ale místo toho uzavřel ostudné smlouvy a uskutečňuje represe proti nacionalistům.“ Opakují slova svého lídra Dmitrov Jaroše: „Celý systém potřebuje revoluční změny.“


Strach a obavy z války v ulicích Kyjeva

Obyvatelé Kyjeva s obavami pozorují, jak se bojovníci Pravého sektoru připravují na úterní lidové shromáždění. Do města přicházejí stovky bojovníků Pravého sektoru a vojenské techniky, píše Rusnák.

Všude se objevují vlajky této extremistické nacistické organizace a tradiční majdanovo-správnosektorový sortiment, který slovenský redaktor vyjmenovává takto: Pytle s pískem, pneumatiky, kovové sudy apod.

„V jednotlivých lokalitách vznikají podivné konstrukce připomínající barikády. Obyvatelé Kyjeva se připravují na druhý Majdan,“ uzavírá Rusnák.

Reklama: