Soudce Robert Pacovský uznal Davida Ratha dle očekávání vinným

PRAHA | Soudce Robert Pacovský přečetl verdikt v kauze Davida Ratha. V zásadě dal soud plně za pravdu obžalobě, informuje politicko-zpravodajský web ParlamentniListy.cz.

David Rath se dočkal. Pacovský se vyspal a pak jej sejmul

David Rath se dočkal. Pacovský se vyspal a pak jej sejmulSoudce Pacovský, uvedl na adresu Ratha, kterého krátce zastupoval i strýc soudce, že se Rath na korupčním jednání podílel v roli hejtmana Středočeského kraje a jako takový ovlivňoval vypisování zakázek krajem. Zakázky byly šity na míru předem domluveným vítězům.

Rath k frašce ani nedorazil

Z úst Pacovského také zaznělo, že si obvinění nestihli převzít všechny úplatky, neboť byli zadrženi policií. Soudce následně popsal fungování systému na konkrétních zakázkách. Zdá se, že se soud přiklonil závěrům státního zástupce Petra Jiráta, který na veřejnosti působí dojmem duševně nepříliš čilého jedince.

Nyní nepravomocně odsouzený exhejtman Rath k soudu vůbec nedorazil, čím patrně ukázal, co si myslí o soudci, který usíná u piva.

Asi se dobře vyspal a naložil mu 8,5 roku a propadnutí majetku

Soudce, který má být zobrazen na fotografii níže, tak to tvrdil Rath, že je to on, odsoudil exhejtmana k 8,5 roku, kdy mu propadne i majetek minimálně v hodnotě 13 milionů korun.

Rozsudek byl čten více jak hodinu a půl, kdy byla asi pro únavu soudce, vyhlášena soudcem krátká přestávka, kdy bude následovat čtení zdůvodnění, což může dát vzniku spekulacím, že rozsudek byl kýmsi dávno napsán, tedy už v době kdy se psala obžaloba. Když je tak podrobný a dlouhý.

Připomíná to komunistické lidové soudy, tedy tribunály, které se inspirovaly nacistickými, jelikož soudce dal vlastně 100 % za pravdu obžalobě a na obhajobu snad ani vůbec nehleděl. Tudíž tradičně: K soudu si obvinění prokurátorem přišli jen pro výši trestu, jako za bolševika. Odsoudil je prokurátor.zdroj: http://www.ceska-justice.cz/wp-content/uploads/2015/07/Pacovsky.jpg

zdroj: http://www.ceska-justice.cz/wp-content/uploads/2015/07/Pacovsky.jpg

Reklama: