Necháme si od imigrantů zakazovat náš způsob života?

Na Náměstí Republiky hrála trojice cikánů naprosto fantastickou balkánskou dechovku, turistky se lehce vlnily v rytmu a bylo to skvělé. Jsme připraveni o zachování takových drobností bojovat nebo si je necháme od „ubohých uprchlíků“ zakázat stejně snadno jako vycházky se psem v centru Teplic?

Petr Hampl

Petr HamplKousek od Anděla jde po rozpálené dlažbě dvojice. Snědý chlapík v tričku s krátkým rukávem, s ním holka důkladně zabalená od hlavy až k patě, pochopitelně včetně šátku. V první chvíli jsem si s určitou dávkou zlomyslnosti říkal „no tak si to užij“, ale pak jsem se s nimi potkal v Alze.

Ta mladá žena se tiše zhroutila na židli a když jsem si všiml jejího výrazu (vyčerpání, rezignace, beznaděj) zlomyslnost mě rychle přešla. Tohle tady vážně chceme? Opravdu je přijatelné, že na školách probíhají programy, kde se dětem vymývají mozky, že tohle je vyšší dobro? Opravdu jsme ochotni postupně měnit zákony, aby tohle bylo povinné?Ať si politici nechají svoje kecy, že jsou proti takovému vývoji. Dokud neudělají jasné kroky k tomu, aby ho zastavili, jsou to jenom kecy. Předseda ODS se poslouchá lépe než předseda TOP nebo Zelených, ale praktický rozdíl v tom není žádný.

Jo, ale pro úplnost a férovost musím taky přiznat, že další holku dokonale zabalenou a ošátkovanou jsem potkal v Celetné. Bělošku. Smažila se, pot z ní lil, ale šťastně se usmívala.