Podporuje je i TOP 09? Teroristé ukrajinského „Pravého sektoru“ se mohou skrývat v Polsku

VARŠAVA | Teroristé ukrajinské teroristické organizace „Pravý sektor“ (PS), kteří útočili v Mukačevu na západě země v Zakarpatí, mohli uprchnou do Polska, prohlásil to polský bezpečností expert Andrzej Zapalovski v rozhovoru pro Nasz Dziennik, informuje RIA Novosti.

Válečný zločinec a terorista Dmytro Jaroš

Válečný zločinec a terorista Dmytro JarošZapalovski poznamenal, že teroristé Dmytra Jaroše by mohli překročit hranice v oblasti hory Javorník. „Informace, že měli z Mukačeva uprchnout směrem k Javorníku, přinesla ukrajinská média,“ řekl Zapalovski.

Podle něj by mohli uprchnou také na Slovensko, nebo do Maďarska, tam by ale podle něj nenašli podporu. Zatím v Polsku je podle něj mnoho jejich sympatizantů.


Podporuje TOP 09 ukrajinské nacisty i materiálně?

Nacista a Fašista

Nacista a Fašista

Dodejme, že v rámci teroristického útoku v Mukačevu, který tam spáchali, byly použity dvě auta s českou registrační značkou a jedno polské. Informace, že se jednalo o kradené vozy mají být údajně jen maskování české podpory.

Jelikož vrcholní představitelé nacistické Ukrajince podporují, například Štětina (krycí jméno PLAVEC, poz. ed.) se z nacisty z praporu AZOV vesele fotí. Tudíž proč by PS nemohl být podporován přímo TOP 09?

česká RZ v Mukačevu u teroristů

česká RZ v Mukačevu u teroristů