ŠOK: Havloid Schwarzenberg odmítá přijmout „uprchlíky“ do svého obydlí. A co další politici a občané?

ANKETA | V Německu ho mají většinově za blázna, který se jmenuje Martin Paltelt. Je mu 68 let a je poslancem za CDU. Ten si do svého domu nastěhoval dva mladé Eritejce. Habena 19 let a Ameta 24 let. Třeba je to homosexuál a má rád mladé maso, kdo ví? Ovšem na základě toho udělal deník Blesk anketu. A výsledky?

Schwarzenberg. S plnými kaťaty?| foto: nekorektni.tv

Schwarzenberg. S plnými kaťaty?| foto: nekorektni-tv.cz

Blesk položil otázku sedmi politikům a čtyřem občanům, zda by poslance za CDU následovali a vzali si do domu taky nějakého toho vetřelce. Mezi oslovenými politiky byl skoropremiér, ale spíše protektor vlády národní zrady Slávek Soboka, pak Mirďa Kalousek, Andy „dlouhá kšanda“ Babiš, Karel „spanda mumlavá“ Schwarzenberg, Tomio z Moravy Okamura, Marek pilot Černoch a Jana Černochová údajně z nějaké herny.

Havloid Schwarzenberg je prý nesnesitelný, tak by nikoho nepřijal

DegeneDeník blesk počítá: Na Orlíku by Karel Schwarzenberg mohl ubytovat 150 kusů vetřelců, v Dřevíčí 10 kusů, a v Čimelicích minimálně 15 kusů; To bez přestavby, po přestavbě nemovitostí by se tam nějaká ta tisícovka vešla a mohl by to živit klidně ze svého. Ale co spící Karel odpověděl?

„Asi bych je ubytoval. Měl bych je kam dát. Ale počkejte, přímo do bytu bych si je nevzal. Jsem nevrlý a těžko snesitelný. Proto žiju sám,“ přiznal se Schwarzenberg (77 let) jaký je. Nechutný.

Mirďa Kalousek u píva s párkem

A co na stejnou otázku odpověděl Mirďa Kalousek? Padesáti čtyřletý Mirďa Blesku řekl: „Upřímně říkám, že lidi, které neznám bych si domů nevzal. Nejde ani moc o to, jestli to jsou uprchlíci. Pana poslance Patzelta za jeho odvahu moc obdivuji.“ Asi si při té představě nadělal do kaťat, jak s oblibou říká jeho stranický šéf Karel.

Slávek, Andy a Jana je také nechtějí

rp_Sobotka-po-jednání-s-Babišem.jpg„Uprchlickou krizi nevyřešíme tím, že si prostě všechny migranty, kteří chtějí do Evropy, nastěhujeme do bytu. Je potřeba ukončit válečné konflikty v okolí Evropy, hlídat vnější hranice Eu a vracet ekonomické migranty do zemí původu,“ mumlal svou odpověď zemský protektor národní zrady Slávek Sobotka, 43 let, který migranty odmítal a pak dobrovolně souhlasil s jejich importem do republiky.

Andrej neBureš Babiš

Andy Babiš (60) si to asi tradičně popletl, jelikož toho zamotal i Ukrajince, ale kdo ví, zda odpověď psal sám, jelikož není v českoslovenštině: „Zaměstnáváme Ukrajince a další cizince. Mohu samozřejmě pomoci dětem a rodinám uprchlíků finančně. Domů si je ale brát nebudu. Nejlepší pomoci by pro ně byla možnost vrátit se domů a žít v klidu tam, kde mají své kořeny.“ V seriálu Kořeny hrál i Kunta Kinte, asi Obamův bratranec.

Jana Černochová - ODS„Ne, nevím, proč bych měla žít ve svém bytě s lidmi, které vůbec neznám,“ začala ráznou dopověď pro deník Blesk Jana Černochová (41) z ODS. A pokračovala: „Existují jiné způsoby, jak lidem v opravdové nouzi charitativně pomáhat, nežli si je nastěhovat k sobě domů.“

A co na to pohádané děti od úsvitu?

Marek Černoch

Marek Černoch (45) z ÚPD: „Ne. Lidí v ohrožení života, či ekonomické nouzi je na světě více než miliarda. O Všechny se Evropa velkoryse postarat nemůže…“ A ještě dodal, že gesto Patzelta považuje, citujeme: „Prázdné a hloupé.“

Tomio Okamura

A co japonský Moravák Tomio Okamura (43) z SPD? „Nevidím jediný důvod starat se na našem území o Eritejce nebo Súdánce, když okolo sebe máme tisíce českých dětí, dědečků, babičce, kteří také potřebují naší pomoc,“ odpověděl Okamura.

Tak to bychom měli politiky napříč poslaneckou sněmovou, jen na komunistu zapomněli v Blesku a na nějakou kantýnskou, který bude třeba někdy paní premiérovou.

A co na to občané? „Já bych je hnal,“ zněla odpověď.

Nový soused, nový volič, ale i nový starosta...

„Na téma uprchlíci mám celkem jasný a vyhraněný názor. Nemají co dělat v Evropě, natož tak u nás doma,“ míní jednatřicetiletý fyzioterapeut Michal Báťa k Karlových Varů.

Blesku odpověděl i nezaměstnaný dvaapadesátiletý Josef Vostřel z Luže u Chrásti na Chrudimsku: „Já bych je hnal.“ Kdy dále dodal, že tady nemají co dělat. „Kdo zaručí to, že jim sem nepřivezou samopaly a nebudou střílet,“ uvažoval pan Vostřel. Kdy svůj postoj k vetřelcům uzavřel slovy: „Vždyť to jsou samí mladý chlapi a jen pár rodin.“

A co na to občanky? „V žádném případě!“

Ilustrační snímek | Foto: stalo-se.cz

Paní ředitelka DDM ze Strakonic Ivana Šrámková (52) deníku Blesk odpověděla: „ne a mela bych k tomu hned několik důvodů. Jednak mám své rodinné problémy k řešení, mám náročnou práci a navíc bych je ani neměla kam dát.“

„V žádném případě!“ začala zostra svou odpověď paní Lenka Fuchsová (47) z Olomouce, který pracuje jako ošetřovatelka na psychiatrii, kdy dodala, že cizí lidi by si domů rozhodně nevzala.

Reklama: