Miloš Zeman dostal prý anonymní dopis, aby zvážil výměnu pĚtice Čechů za Fajáda

PRAHA | Na Pražský hrad doručili údajně anonymní dopis adresovaný prezidentu ČR Miloši Zemanovi s výzvou, aby čeští představitelé zvážili výměnu pěti unesených občanů země za Libanonce, který čeká po zadržení v Česku na vydání do Spojených států, informují HlavnéSprávy.sk.

Miloš Zeman

Miloš ZemanMluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček v reakci na otázku, zda může potvrdit existenci zmíněného dopisu, lakonicky konstatoval: „Z bezpečnostních důvodů to nekomentujeme.“

Už příští týden se do Libanonu chystá vycestovat náměstek ministra zahraničních věcí ČR Jakub Kulhánek, jakož i šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta. Zaorálek potvrdil, že vyhověl přání svého libanonského resortního partnera a do země zatím nepojede, protože pátrání po únoscích zatím nepřineslo potřebné množství informací.Pokud by se informace o dopise prezidentovi ČR potvrdily, posílilo by to možnost, že únos pětice českých občanů opravdu souvisí se zadržovaným Alím Fajádem, který v Praze naletěl americkým agentům a společně se dvěma komplici skončil za mřížemi poté, co jim nabídl na prodej zbraně.

V polovině července se nedaleko libanonsko-syrské státní hranice našlo opuštěné auto s osobními věcmi pětice českých občanů: Reportérů televize z Jindřichova Hradce Pavla Kofroňě a Miroslava Dobeše, překladatele Adama Homsiho, vojáka, který měl i zkušenosti z Afghánistánu Martina Pejska, tak jako i advokáta Jana Švarce, obhájce v ČR zadrženého Alího Fajáda. Na místo je měl dovést bratrance Fajáda jako taxikář.


Reklama: