Policie po oznámení prověřuje plakáty Národní demokracie

PRAHA | Policie na základě trestního oznámení prověřuje, zda série plakátů, které zveřejnila Národní demokracie, neporušuje trestní zákon. Uvedl to server iDNES.cz, informují ParlamentniListy.cz.

Adam Benjamin Bartoš | foto: facebook.com

Adam Benjamin Bartoš | foto: facebook.comNa plakátech je například zobrazena výzva ke „střelbě do černého“, podle jiného sloganu „škodná ohrožuje celý revír“. „O kom texty pojednávají je poměrně zřejmé, strana o imigrantech hovoří paušálně jako o ‚vetřelcích‘ či ‚nadržených negrech‘,“ píše server.

Takže iDnes.cz jsou rasisté, když za vším vidí to nejhorší? Černý je například terč, do kterého se střílí. Může se Vám zdát kampaň úmslně takto vedena, ale má efekt Národní demokracie se zviditelnila. O tom jim jde a debilové z iDnes.cz jim dělají reklamu, jelikož skočili na špek.„Oznámení v souvislosti s těmito plakáty jsme již přijali, nyní se tím budou zabývat kriminalisté, kteří budou zjišťovat, zda nedošlo k porušení příslušných paragrafů trestního zákona,“ cituje server mluvčího pražské policie Jana Daňka.

Policie podle webu v souvislosti s Bartošem řeší například i trestní oznámení za projev, v němž s oprátkou v ruce na jedné z předešlých demonstrací hlásal, že pokud nebude konat vláda (proti imigrantům), bude konat on.