Chcete vidět stav po usednutí Dienstbiera nebo Schwarcenberga na Hradě? Stačí se podívat na Slovensko, tam takový chumaj vládne, pod označením „Kiska“

Slovenský prezident nám názorně ukázal, jak by to u nás asi vypadalo, kdyby prezidentské volby vyhrál Schwarzenberg nebo Dienstbier.

Chumaj ze Slovenska

Chumaj ze SlovenskaKaždopádně bychom sklízeli od všech pochvalu, jak jsme uvědomělý národ a že jdeme příkladem. Slova uznání by k nám doléhala přes Washington a Brusel. S velkou pravděpodobností bychom v zájmu lidských práv přestali diplomaticky navazovat kontakty s Ruskem a Čínou a jinými zeměmi a soustředili bychom se výhradně jen na obchod s méně totalitními zeměmi jako je například USA. Ale hlavně bychom jako poslušný malý hošík, ohnuli záda a začali bojovat o větší počet imigrantů, kteří by nám obohatili naši kulturu.

Slovenský prezident vzkázal svým občanům, že jejich vůle, kterou vyjádřili v referendu, pro něho není zas tak důležitá. A dodal, že musíme myslet na své evropské partnery, jako je například Rakousko a jiné země. Volným překladem vzkázal svým lidem, že jejich názor pro něho samotného není tak důležitý, jako názor jiných zemí v rámci Evropské unie.

Naopak český prezident, který je snad jako jeden z mála vrcholných politiků pro přímou demokracii na základě referend, dělá pravý opak. Bez ohledu na to, co říká EU, s občany soucítí a v jejich názorech je podporuje, ale odměnou mu je pochopitelně onálepkování z xenofobie. Bez ohledu na to, co říká EU, jezdí v zájmu obchodních vztahů do Ruska a Číny, ale i v tomto případě je onálepkován za šiřitele ruské propagandy a člověka co je pro potlačení lidských práv.Možná že je pro některé lidi pod jejich rozlišovací schopnost poznat, co je ruská a co česká propaganda. Propaganda česká znamená, hájení zájmů České republiky napříč světem a ne jenom v zemích, které nám někdo určí, nebo označí, jako demokratické. O demokratické společnosti v USA si toho poslední dobou můžeme přečíst čím dál více a demokracii v rámci EU nám zde krásně vybarvuje problém uprchlíků. A hájení lidských práv, je právě hájení především práv českých občanů, mezi jejichž lidská práva, patří právo na zaměstnanost, sociální jistotu a zdravotní péči. A na dosažení těchto práv potřebujete v moderní společnosti peníze a na ty nedosáhnete tím, že budete diskutovat v Tibetu o tamních lidských právech. Mimochodem s Čínou obchodují všechny západní země a o lidských právech pak státníci mluví, až když přijedou domů, nebo tam letí někdo jiný. V každé zemi platí totiž zcela jiné typy demokracií, kterou mi čeští občané těžko pochopí, stejně jako Rus nebo Číňan by těžko chápal demokracii naši. A podívejme se, jak dopadlo přenášení naší demokracie do zemí na blízkém východě či severní Africe. Teď se nám ten náš humanismus vrací jako bumerang.

Ve výsledku tedy sice pan Kiska možná svým andělským vystupováním působí více elegantně a slušně, než náš buranský a obyčejný Zeman. Ale ona se někdy pod obyčejností skrývá lidská důstojnost a hrdost, zatímco elegantně a slušně se dá obejít i názor vlastních občanů.Zdroj.

Reklama: