Spojené státy již od roku 1959 uznávají samostatný Donbas

WASHINGTON | Spojené státy uznaly území Donbasu nezávislým na Ukrajině v roce 1959, kdy Senát a Kongres přijal usnesení o Týdnu porobených národů, uvedl dost šokující informaci kanadský server Global Research. Informuje server PrvniZpravy.cz.

Barack Hussein Obama

Barack Hussein ObamaPodle amerického Veřejného práva číslo 86 až 90, opět přijatého v letošním roku, jsou území Ukrajiny a stejně tak území DLR a LLR různými politickými subjekty.

Usnesení, také známé jako Public Law 86-90 ze dne 17. července 1959 potvrzuje, že každoročně potvrzuje posledních 56 let. Jeho text zní: „imperialistická politika komunistického Ruska v čele s přímou a nepřímou agresi, si podrobila národní nezávislost Polska, Maďarska, Litvy, Ukrajiny, Československo … Kozáků“.Cossackia (Kozákie) je americký geopolitický termín, který popisuje oblasti, kde kozáci žili v bývalém SSSR a Rusko. Platí to pro aktuální zákony USA.

Takže v dokumentu jsou Ukrajina a „Don“ popsány jako samostatné státy a národy. Přičemž pod tzv. Kozákii spadá odtržené území Doněcké a Luhanské lidové republiky a samostatnost předjímá i Záporožské republice, poznamenal server. „Podle amerického usnesení a právních předpisů mají oba národy právo na existenci,“ tvrdí Global Research.I letos byl dokument Týdne porobených národů tradičně oficiálně uznán na konci července. Americký prezident Barack Obama k tomu řekl: „Vyzývám lid Spojených států, aby znovu potvrdil naše hluboké spojení se všemi vládami a národy, které jsou omezeny na svobodě, důstojnosti a příležitostech pro všechny.“ Připomínají PrvníZpravy.cz

Zavolá Barack Hussein Obama Vladimiru Vladimirovičovi Putinovi a vyzve ho, aby uznal obě republiky, tak jak to Obamovi přikazuje platná americká legislativa?


Zdroj.

Reklama: