V KLDR údajně popravili místopředsedu vlády; neměl souhlasit s politikou vůdce Kima

PCHJONGJANG | V Severní Koreji údajně měl být popraven vicepremiéra Cho Jong-gona poté, co projevil nespokojenost s politikou lídra země Kim Čong-una, uvedla to dnes jihokorejské média, kdy tuto neověřenou zprávu TASR na webu Teraz.sk podal jako hotovou věc.

Kim-Čong-un

Kim-Čong-unO popravě Cho Jong-gona(63) informoval jihokorejskou agenturu Jonhap nejmenovaný zdroj. Agentura si dále nijak informaci neověřovala.

Popravy v rámci rozsáhlých politických čistek spustil Kim Čong-un po svém nástupu k moci v roce 2011, připomněla agentura Reuters, která informaci jen převzala od jihokorejské agentury, tudíž není také relevantním zdrojem, tím zůstává někdo utajený. Existuje vůbec.Podle agentury Jonhap Cho Jong-gon projevil ještě v květnu nesouhlas s Kimová politikou v oblasti lesnictví a údajně podával i slabý pracovní výkon. Další detaily ohledně popravy zatím nejsou známy. Politik se na veřejnosti neobjevil už zhruba osm měsíců, uvedlo jihokorejské ministerstvo pro sjednocení pro agenturu Reuters. Jihokorejská tajná služba zprávu o popravě komentovat odmítla.

Reklama: