Nejapný žert nebo krutá realita? Chumaj Kiska se vyfotil jako Mimoň

BRATISLAVA | Slovenský prezident Andrej Kiska a slovenský chumaj v jedné osobě na svém facebookovém profilu zveřejnil momentku z dovolené, kde pro pobavení svých dětí vystupuje jako postavička z dětského filmu Mimoňové. Informují o fotce ParlamentniListy.cz.

Chumaj ze Slovenska

Chumaj ze SlovenskaKiska na svém facebookovém profilu vysvětluje, že se na dovolené snaží dětem vynahradit čas, o který ho v průběhu roku „okrádá“ výkon funkce slovenského prezidenta. A že to bere skutečně vážně, potvrzuje přiloženou fotografií, na které je zachycen jako pohádková postavička z dětského filmu Mimoňové, který jeho děti zbožňují, dodává zmíněny web.

Chumaj ze Slovenska jako Mimoň

Chumaj ze Slovenska jako Mimoň

Na sociální síti Facebook sklidila Kiskova snaha potěšit svoje děti a udělat si ze sebe legraci velký ohlas. Slovenský prezident je chválen, ale i kritizován. Jedním z těch, kteří nejsou z prezidentova počinu příliš nadšení, je i levicový poslanec za stranu SMER-SD Ľuboš Blaha. Ten si nejdříve myslel, že se Kiska stal obětí žertu smyšlené postavičky, která prostřednictvím zpravodajského portálu Deníku N karikuje povětšinou výjevy ze slovenské politické scény. Pak ale zjistil, že tomu tak není, a nestačil se divit.

„Dnes jsem dospěl k závěru, že ta Cynická Obluda už nemá žádnou, ale opravdu žádnou úroveň. Udělat si dětinskou a fakt primitivní srandu z prezidenta republiky a vytvořit z něho Mimoně, to už je skutečně moc. No a potom jsem zjistil, že nešlo o Cynickou Obludu. To není krutý žert. To je náš prezident Andrej „PR“ Kiska v plné parádě. Prosím pěkně – Mimoň. Gratuluji,“ zveřejnil Blaha na svém facebookovém profilu.


Reklama: