Novorusko nepotřebuje ruské vojáky, za ně bojují Ukrajinští: Okolo 8000 příslušníků bezpečnostních sil nacistické Ukrajiny přešlo k silám Novoruské unie

KYJEV | Na stranu bezpečnostních sil Novoruské unie přešlo okolo osmi tisíc ukrajinských policistů a vojáků. Informaci přinesly rozhlasová stanice Svoboda i tisková agentura UNIAN, píše TASR na webu Teraz.sk.

Porošenko - Trest pro Ukrajinu

Porošenko – Trest pro UkrajinuInformaci v amoku předal médiím vrchní vojenský prokurátor nacistické Ukrajiny Anatolij Matios. Podle jeho slov mají orgány činné v trestním řízení k dispozici seznamy těchto osob, celkově kolem 5000 mužů zákona a téměř 3000 vojáků.

Ruští vojáci? Ne, to jsou jen ukrajinští policisté a vojáci se zdravým rozumem

Tady čísla nikoho v rámci Novoruské unie, které je tvořena Doněckou a Luhanskou lidovou republikou, nepřekvapila. Nejmenovaný zdroj doněcké administrativy posměšně konstatoval: „To jsou ti ruští vojáci, o který neustále mluví v Kyjevě.“Podle něj proto není potřeba ruské podpory, jelikož jejich obranu proti zločineckým akcím Kyjeva, podporují samotní vojáci a policisté Ukrajiny.


Z Doněcka zvláštní zpravodaj Николаев Праведиков.