Nenapravitelný Sobotka nadělil Bakalovi další třešničku na dortu

K bytům přidáme Bakalovi i peníze za pozemky. Byznys je prostě byznys. Ministr Babiš zdůvodňuje, že on nemá nic společného s 200 miliony, které patrně skončí u miliardáře Bakaly.

Pavol Lukša | Foto: facebook| Autor: matyasfoto.cz

Pavol Lukša | Foto: facebook| Autor: matyasfoto.czBakalovy pozemky holt budou vybaveny inženýrskými sítěmi a základní infrastrukturou. Toto koneckonců potvrzuje i tři týdny staré vládní rozhodnutí. Bez nich by byly tyto poddolované lokality patrně zcela pro prodej nepotřebné. Kraj pak tyto pozemky koupí za více než 200 milionů.

Co za to vše Slávek dostal?

Má zde vzniknout průmyslová zóna. Zřejmě stačí být ve správný čas na správném místě a mít správné informace. A tak Moravskoslezský kraj spolu s vládou opět pomůže podnikateli Bakalovi k lukrativnímu výdělku stejně, jako to kdysi dnešní premiér Sobotka realizoval s prodejem OKD a bytového fondu.

Podle odborníků existuje v rámci této nově vznikající zóny velké riziko, že se hned tak nenaplní. A co na to premiér? Prý je převzetí Barbory pro stát výhodné. Můžeme se jen pomodlit, že za pár let nebudeme řešit stejný problém jako s byty RPG.