Vláda lže: Vetřelci z Afriky představují abnormálně vysoké zdravotní riziko v šíření nákaz nebezpečných nemocí

PRAHA |  Vláda premiéra Sobotky své občany téměř denně ubezpečuje, že uprchlíci nepředstavují pro Českou republiku žádné zdravotní riziko.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekKdo si dovolí o tom pochybovat, okamžitě je označen za xenofoba či přinejmenším za hysterika, který záměrně šíří paniku.

nemoci z AfrikyJak však upozorňuje náš čtenář Jiří Kadet, zdravotníci z Bulovky jsou opačného názoru. „Ve čtvrtek 13. 8. 2015, jsem byl na rutinním – celkovém vyšetření, ve fakultní nemocnici Bulovka. Součástí vyšetření, mimo jiné, byl rentgen plic a plicní vyšetření. V čekárně plicního oddělení jsem si všiml výzvy ke klientům/pacientům, připíchnuté na nástěnce. Tato výzva je vytištěna na hlavičkovém papíře nemocnice – viz foto.“, píše nám Jiří Kadet.

„Tak tohle mi nejde moc na rozum. Oficiální místa nás horlivě ujišťují, že přistěhovalci pro nás po zdravotní stránce nepředstavují žádné riziko. Na druhou stranu z textu výzvy vyplývá, že stačí jako turista navštívit třeba Egypt nebo Tunis a rázem se stáváte zdravotním rizikem. Kdo nás tady tahá za nohu? Zdravotníci asi ne…“, podivuje se Jiří Kadet, stejně jako celá redakce ePortál.cz a jistě i mnozí naši další čtenáři…Zdroj: ePortal.cz