Odkud jsou přivandrovalci v Mariánských Lázních? Bude to zítra i u Vás doma?

Krásné lázeňské město se v neděli večer stalo cílem skupiny podezřelých lidí. Na nádraží proto zasahovala policie. Ale nikdo neví odkud jsou. Asi jsou z Marsu.

Sociální síť okamžitě zaplavily první fotografie od vystrašených občanů. Jelikož jsem musel ten den odjet do Prahy, požádal jsem své přátele, kteří byli na místě, o nějaké bližší informace.

Jana: „Šla jsem za policisty a zeptala se jich. Prý ti běženci pocházejí z Afghánistánu a jsou to 4 rozvětvené rodiny. Mají platné doklady a přivezla je nějaká agentura. Na jedné z mých fotek je také auto té agentury, ale nebylo označené. Budou prý pracovat v čokoládovnách, ale nevím ve kterých, zda v Mariánkách nebo v Plané. Je to smutné. Agentura z toho bere peníze. Vždyť to nemůžou být Češi! Vlastenectví, to se už nenosí.“

Josef: „Mariánské Lázně se již před časem staly rájem podnikatelů vydělávajících na ubytování sociálně slabých. Bylo jich sem importováno již několi desítek. Nejspíše podobný záměr mají místní podnikatelé i s běženci, kteří se v neděli objevili na hlavním nádraží.”

Vilém: „Moc o tom nevím. Odvážel jsem přítelkyni na nádraží a viděl jsem to co jsem vyfotografoval. Vypadali na Rumuny nebo Bulhary. Bylo jich tak ke stovce. Samý chlap a trochu žen. Děti jsem neviděl. Věci měli v taškách. Na místě bylo asi tak sedm státních a jedni městští policisté. Nevim jestli je potom odváželi, ale bylo jich méně, když jsem z nádraží odjížděl. Fotografie mám pouze dvě. Nechtěl jsem je moc provokovat. Minulý týden jsem jel do Německa přes Chodovskou Huť zadem na Broumov a u silnice byly kufry a nějaké věci. Kamarád říkal, že tam potom viděl dodávku, která je sbírala. Byli to asi nějací převaděči.”

Co jsou tedy zač?

Verzí je hned několik. Dnes jsem se pro změnu dozvěděl, že to byli slovenští Romové, kteří přejeli vlakem o jednu stanici. Místo v Plané vystoupili v Mariánských Lázních. Později si pro ně přijeli jejich příbuzní. Místní se prý teď obávají, že se jim v Plané zalíbí a nebudou chtít odjet zpátky domů.

Nakonec je vlastně úplně jedno odkud jsou. Všichni máme strach. Bojíme se nepřizpůsobivých lidí bez ohledu na jejich národnost a barvu pleti. Nechceme žít v neustálém strachu a nechceme nikoho živit. My si za všechno musíme platit, zatímco oni získávají zdarma neskutečné výhody. A do toho všeho ještě ta hloupá petice masochistů


Zdroj.

 

Reklama: