Popularita Vladimira Vladimiroviče Putina mírně poklesla, avšak je stále vyšší jak 70 %

MOSKVA | Popularita ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina mírně poklesla, avšak stále zůstává mimořádně vysoká. Vyplývá to z nejnovějších průzkumů veřejného mínění, které zveřejnil ruský list Vedomosti.

Vladimir Vladimirovič Putin

Vladimir Vladimirovič PutinJak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak takovou popularitu, jakou má v Rusku Vladimir Vladimirovič, by mohli evropští vrcholní představitele jen závidět. O takové popularitě se jim ani nesní.

Popularita ruského prezidenta Vladimira Putina mírně poklesla, avšak stále zůstává mimořádně vysoká. Vyplývá to z nejnovějších průzkumů veřejného mínění, které zveřejnil ruský list Vedomosti.Co se týče kroků ruského prezidenta a jeho činnosti, tak to jsou s ním Rusové ještě více spokojenější, nežli by jej volilo. Podle jiného průzkumu nezávislého institutu Levada souhlasilo s politikou svého prezidenta 83 procent Rusů. Dosud nejvyšší „rating“ zaznamenal Putin právě v květnu tohoto roku, kdy mu vyjádřilo podporu 89 procent dotázaných.

Pro srovnání uvedeme, že v rámci Evropské unie je neméně populární francouzský prezident Hollande, ten je dokonce historicky nejméně oblíbeným prezidentem Francie, kdy jeho popularita dlouhodobě nepřesahuje ani 15 procent.