Pravda nebo jen propaganda? Vetřelci ze Sýrie objevili novou trasu invaze do Evropy

LONDÝN | Nový způsob, který popisuje britský deník Guardian, jak se dostávají vetřelci především ze Sýrie do Evropy ukazuje, že to nejsou žádné chudinky, jelikož je to finančně obrovsky náročná operace, který navíc potřebuje i silné logistické zázemí.

Imigranti? Nebo invazní jednotky?

Imigranti? Nebo invazní jednotky?Ovšem také to může být jen kachna, jelikož britský deník píše, že tito přivandrovalci používají ruskou pomoc, kdy v rámci Spojeného království panuje nezdravá a až deviantní protiruská hysterie.

„Z dalekých severních území Ruska se migranti nechávají převézt v ruských autech do Norska. Jejich cílem je dostat se do poměrně neznámého městečka Kirkenes na severu Norska při hranicích s Ruskem, vzdálené přibližně 4000 kilometrů od Damašku,“ píše britský deník.„Jde o poměrně novou věc, začalo to zhruba před půl rokem,“ řekl v sobotu v rozhovoru pro britské noviny jediný představitel policie v Kirkenese Thomas Pettersen, z něhož dnes citovala agentura DPA. Město leží na nejsevernějším bodě tzv. cyklistické trasy železné opony (Iron Curtain Trail), která se vine podél celé „železné opony“ – někdejší hranice mezi východní a západní Evropu z dob studené války

„Několik se jich pokusilo dostat přes hranice na kole. Zbytek se nechá převést v ruských autech . Je velmi snadné přejít přes hranice, musí jen sedět v ruském autě a přijít do Norska. A je to legální, „dodal pro Guardian.Policie pak odveze přistěhovalci v letadle do hlavního města Oslo. Podle informací místních novin napočítali roce 2015 v Kirkenese dosud 133 uprchlíků. Norsko není sice členem Evropské unie, ale spolupodílí se na společném upuštění od hraničních kontrol v Evropě a je členem severské pasové unie i Schengenu.