Podle Miloše Zemana bude se bude migrační vlna stupňovat. Mluvil moudře, ale pak ujel jako tradiční socialista

PRAHA | Miloš Zeman byl při svém projevu vtipný a adresný, ač se dopustil jedné malé nepřesnosti, což mu ale jako socialistovi může být odpuštěno. Ve svém projevu mimo jiné uvedl, že migrační vlna bude se bude stupňovat a pak zesměšnil bonmotem lidi, kteří nás uklidňují.

Miloš Zeman

Miloš Zeman„Obávám se, že se tak trochu podobáme turistovi, který na thajské pláži na mořském obzoru pozoruje nenápadnou vlnku, chce si ji vyfotit a netuší, že je to jeho poslední fotografie v životě,“ uvedl Zeman, čímž narážel na bagatelizaci imigrační tsunami.

Pak uvedl, že jsou lidé, kteří se domnívají, že migrační vlna je krátkodobá, že ustane. Podle mého názoru bude naopak zesilovat, třebaže s oscilacemi, např. v zimních měsících. Kdy k tomu má dva důvody: „První důvod je pokračující destabilizace některých, zejména afrických, ale ne jenom afrických, států. Víte, že se jim říká failed states, tedy zhruba zhroucené státy.“

A jako druhý prezident uvedl, že jím je tak zvaný nasávací efekt. „To znamená, že ti ilegální imigranti, nyní nemluvím o uprchlících, které chce česká vláda přijmout, ale o uprchlících, kteří nezákonně překračují naše hranice, sem pozvou své příbuzné, své známé. Takže proto se domnívám, že se tato vlna bude stupňovat.“Podle něj nejsou Češi xenofobní a pak jako tradiční socialista ujel do jiné propagandy

„Český národ není xenofobní. Mám pro to minimálně dva argumenty. Za prvé, u nás žije bez jakýchkoli problémů a konfliktů přibližně půl milionů cizinců, tedy asi pět procent české populace, a všichni se dokázali asimilovat.“ A jako druhý důvod uvedl, že kdyby český národ byl xenofobní a netolerantní, pak by zde v politické struktuře existovaly významné politické strany s xenofobním programem, jako je například Jobbik v Maďarsku nebo Národní fronta ve Francii.Uvést, že vlastenecká až gaullistická Národní fronta má xenofobní program a s rovnat jí s Jobikkem, tak to může opravdu jen tradiční socialista, jelikož právě v rámci tradičního socialismu je rozdíl mezi vlastenectvím a nacionalismem trošku neviditelný, ale to je zmatení socialistů jako takových.

Miloš Zeman patrně zapomněl na pořekadlo: „Nepřítel mého nepřítele není sice mým přítelem, nýbrž může být spojencem.“ Asi se bude divit až bude třeba Marine Le Pen francouzskou prezidentkou.

Reklama: