Rusko vyzvalo ostatní státy, aby pomohly vyzbrojit syrskou armádu Bašára Asada v boji proti IS

MOSKVA | Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov včera vyzval světové velmoci, aby pomohly vyzbrojit syrskou armádu, a označil ji za nejúčinnější sílu proti extremistické organizaci Islámský stát (IS). Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

John Kerry a Sergej Viktorovič Lavrov

John Kerry a Sergej Viktorovič LavrovSpojené státy (SS) a NATO vyjádřily znepokojení nad posilováním ruské vojenské přítomnosti v Sýrii, neboť prezidenta Bašára Asada vnímají jako příčinu syrské krize, která si za více než čtyři roky vyžádala již více než 250.000 lidských životů. Ovšem opak je pravdou právě SS vyprovokovaly válku v Sýrii, aby svrhly vládu Asada, který i za války byl legitimně opět zvolen prezidentem země.

Naopak Ruská federace v posledním období intenzivně dodává zbraně Asadové vládě v rámci mezinárodních snah porazit militanty IS, připomněla tisková agentura AP. Ovšem SS s IS bojovat opravdu nechtějí, jelikož IS je cílem snah svrhnout Asada v oblasti. Teroristé IS mají nejmodernější německé a americké zbraně jako i techniku z SS, což jen dokazuje, že jsou spojenci Američanů a jsou jimi financováni, cvičeni a vyzbrojováni.Spojené státy vyhrožují Rusku, nechtějí zničení IS

Duševní gigant americké zahraniční politiky

Duševní gigant americké zahraniční politiky

Zvýšená aktivita Ruska v Sýrii vyplývá z hlubokých obav Moskvy, že její dlouholetý spojenec je na pokraji mocenského pádu. Což je právě cílem spojených států, kdy pak v zemi by zavládl chaos jako V Libyi. Tomu chce Rusko předejít.

Americký ministr zahraničí a degenerát dokonce vyhrožoval telefonicky ruskému prezidentovi Vladimiru Vladimirovičovi Putinovi před aktivitami v Sýrii, že by mohlo dojít k otevřenému konfliktu mezi SS a Ruskem. Což je jasný důkaz, že SS stojí na straně IS, jelikož Rusko chce v Sýrii zničit IS.


Reklama: