Tony Abbott: Islámský stát je horší než nacisté

CANBERRA | Australské Židovstvo pranýřovalo minulý týden premiéra Austrálie Johna Abbotta, který v souvislosti s angažmá země v boji proti Islámskému státu prohlásil, že IS se svým kultem smrti je horší než nacisté. Informuje server Českého portálu euRABIA.cz.

Tony Abbott

Tony Abbott“Nacisté měli sdostatek studu své příšernosti skrývat, ale tihle lidé (IS) je vystavují na odiv. Počínají si jako středověcí barbaři, a ještě své zrůdnosti vysílají do světa. To je ten další rozměr tohoto zla. Je to hrozba Blízkému východu, je to hrozba světu, je to hrozba Austrálii, a je naprosto zásadní, aby všichni kultivovaní lidé světa udělali vše co je v jejich silách k bezodkladné eliminaci tohoto smrtelného kultu”, prohlásil Abbott na adresu IS.

Rada australského Židovstva obratem Abbottovi vytkla, že přehání, neboť německý nacismus byl státem organizovaná genocida milionů lidí, což nesnese s IS srovnání.Premiér Abbott nicméně směrem k židovské radě konstatoval, že ve své řeči neprováděl nějakou komparativní analýzu historických zel, a že zatímco Hitler nebo Stalin své hrůznosti tajili, tento zpropadený kult smrti se tím ještě chvástá, a že si stojí za tím, co řekl.