Tak to je gól: Pro Eltona Johna byl telefonát s Putinem nejúžasnější v jeho životě. Mělo to však háček. Stal se terčem vtipu

MOSKVA – LONDÝN | Dva ruští komici Vladimir Krasnov a Alexej Stoljarov se včera přiznali, že v úterý zatelefonovali britskému zpěvákovi Eltonu Johnovi, přičemž se jeden z nich vydával za ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení komické dvojice, píší HlavnéSprávy.sk.

Elton John | foto: youtube.com

Elton John | foto: youtube.comKrasnov se Stoljarovem, kteří jsou v Rusku známí pro své kanadské žerty, jejichž oběťmi často bývají celebrity a politici, uskutečnili telefonát s použitím jména ruského prezidenta den poté, co se homosexuální zpěvák Elton John vyslovil přání setkat se s ruským prezidentem a mluvit s ním o právech homosexuálů.

„Ano, byli jsme to my,“ uvedl pro deník Komsomolskaja pravda Krasnov. „Já jsem byl ‚Vladimir Putin‘. A On (Elton John) řekl: Děkuji, udělali jste mi nesmírnou radost. Dnešní den a tento rozhovor jsou nejpozoruhodnějším a nejúžasnějším v mém životě.“

Mluvčí Kremlu Dmitrij Sergejevič Peskov v úterý popřel, že by britskému zpěvákovi telefonoval Vladimir Vladimirovič, kdy tak učinil poté, co Elton John zveřejnil na Instagramu Putinovu fotografii a poděkování. Mluvčí ruského prezidenta naznačil, že pravděpodobně šlo jen o žert.