Obama a Vladimir Vladimirovič Putin se zatím neshodli, zda budou jednat o Ukrajině nebo Sýrii při svém setkání

WASHINGTON – MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin a americký vůdce Barack Hussein Obama se osobně zúčastní v New Yorku pondělního Valného shromáždění OSN, které se uskuteční 28. září a přednesou svůj projev. Informují HlavnéSprávy.sk.

Reálná situace? Osedlal si Putin Obamu?

Reálná situace? Osedlal si Putin Obamu?Americký vůdce Obama a ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin se osobně setkají v New Yorku příští týden v období velkého napětí v Evropě a na Blízkém východě, ale vedení Kremlu a Bílého domu se ve čtvrtek neshodlo na programu jednání obou představitelů světových mocností.

Bláboly zněly z Bílého domu

Bílý dům s černým šaškem jako obyvatelem

Bílý dům s černým šaškem jako obyvatelem

Bílý dům oznámil: „Hlavním tématem rozhovorů bude konflikt na východě Ukrajiny, kde Ruskem podporované síly bojují proti vládě v Kyjevu.“ To vyústilo do uvalení západních sankcí, které poškozují ruskou ekonomiku, připomněla tisková agentura Reuters.

Zní západní propaganda, jelikož ukrajinskou krizi vyprovokovali Američané a lid na východě země se jen brání, kdy oficiální důkazy o nějaké podpoře, krom humanitární, neexistují. Pokud by Rusko podporovalo Novorusku, tak by bylo již patrně dávnou součástí Ruské federace, jako ruská Krymská republika.Ruský prezident bude jednat o Sýrii

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: cz.sputniknews.com

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: cz.sputniknews.com

Kreml však informoval, že hlavním bodem rozhovorů bude Sýrie, kde Rusko v posledních týdnech posiluje počty svých vojáků, bojových letounů, tanků i další vybavení, aby tak podpořilo syrského prezidenta Bašára Asada.

Dmitrij Sergejevič Peskov jako mluvčí Vladimira Vladimiroviče včera řekl novinářům: „Samozřejmě, hlavním tématem bude Sýrie.“ Na otázku, zda budou oba lídři diskutovat i o Ukrajině, Dmitrij Srgejevič jen lakonicky odpověděl: „Nuže, pokud to čas dovolí.“