Spojené státy podpoří vstup Černé Hory do Severoatlantické aliance, pokud bude pokračovat v proamerických reformách

WASHINGTON | Spojené státy (SS) podpoří Černou Horu v jejím přístupovém procesu do Severoatlantické aliance (SA), pokud bude tato balkánská země pokračovat v reformách. Řekl to dnes americký viceprezident Joe Biden černohorskému premiérovi Milovi Dukanovičovi. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na oficiální prohlášení Bílého domu.

Joseph Biden - Duševně nemajetný

Joseph Biden – Duševně nemajetný


Jak dále informují HlavnéSprávy.sk, tak Spojené státy(SS) budou podporovat to, aby byla na prosincovém zasedání ministrů zahraničí SA zaslána Černé Hoře pozvánka do aliance. „Washington však takový krok podmiňuje tím, že Podgorica bude pokračovat v uplatňování reforem a v krocích směřujících ke zvyšování podpory domácí veřejnosti pro členství v SA,“ uvedl Biden v telefonickém rozhovoru s Dukanovičom.

„Viceprezident a premiér se shodli na tom, že členství Černé Hory v SA by pevně ukotvili tuto zemi v evropsko-atlantických institucích, podpořilo větší regionální stabilitu na Balkáně a prokázalo důvěryhodnost politiky otevřených dveří Severoatlantické aliance,“ uvádí Washington. Jedná se vlastně o okupaci dalšího evropského státu ze strany SS.

Reklama: