Povstalci vycvičení Američany se stávají bojovníky Islámského státu, uvedl Vladimir Vladimirovič Putin. Cvičí je tak úmyslně?

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovč Putin kritizoval Spojené státy (SS) kvůli válce v Sýrii. Podle něj Washington nepostupuje správě, když Američani vycvičí a vyzbrojí „povstalce,“ kteří ihned po výsadku sběhnou k IS. O kritice informují HlavnéSprávy.sk.

Bašár al-Asad a Vladimir Vladimirovič Putin

Bašár al-Asad a Vladimir Vladimirovič Putin„Jejich nasazení bylo provedeno špatně. Rusko sleduje, jak rebelové, kteří byli vyškoleni v SS, přeběhli se zbraněmi k Islámskému státu a podporují tak teroristy, kteří bojují proti Západu,“ uvedl Vladimir Vladimirovič.

Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin označil americkou podporu rebelů v Sýrii za nezákonnou a neefektivní. „Tato americká pomoc je v rozporu se zásadami moderního mezinárodního práva a Charty OSN,“ řekl Vladimir Vladimirovič v neděli v rozhovoru pro několik amerických televizních stanic.

Kromě toho, povstalci cvičení Američany přeběhli s rukama plnými zbraní k IS. Ruský prezident vyslovil podporu syrskému prezidentovi Bašáru al-Asadovi v boji proti teroristickým organizacím. Vláda v Damašku by podle něj měla být zapojena do mezinárodního úsilí v boji proti IS. Jakákoli v jiné řešení je podle ruského prezidenta špatné a nepovede k poražení IS.Setkání prezidenta Ruska Vladimira Vladimiroviče Putina s vůdcem SS Obamou

Barack Hussein Obama

Barack Hussein Obama

Ruský prezident se dnes setká s vůdcem SS Barackem Husseinem Obamou po projevu k Valnému shromáždění OSN v New Yorku, kdy Bílý dům prohlásil, že by se mělo jednat o Ukrajině, což tiskový mluvčí Vladimira VLadimiroviče Dmitrij Sergejevič Peskov popřel se slovy, že Vladimir Vladimirovič bude jednat s Obamou o Sýrii a o Ukrajině leda tehdy pokud zbude nějaký čas.

Ruská federace v posledních týdnech výrazně zvýšilo svou vojenskou přítomnost v Sýrii: „Rusové do země začaly transportovat těžkou vojenskou techniku,“ píší HlavnéSprávy.sk. Navíc Irák, Írán, Sýrie a Ruské federace zahájila zpravodajskou výměnu informací a na v oblasti má být i vojenské námořnictvo Čínské lidově osvobozenecké armády.