Vladimir Vladimirovič: Přesně vím, že Spojené státy se podílely na svržení ukrajinského prezidenta Janukovyče

NEW YORK | Ruský prezident Vladimir Vladimirovč Putin, který dnes vystoupí na půdě OSN, v rozhovoru s americkým novinářem Charlie Rosem pro americké televizní stanice CBS a PBS zdůraznil, že ví, jak se Spojené státy (SS) podílely na svržení ukrajinského prezidenta Viktora Fedorovyče Janukovyče, píše redaktor slovenského konzervativního deníku HlavnéSPrávy.sk Eugen Rusnák.

Vladimir Vladimirovič Putin - Prezident Ruské federace

Vladimir Vladimirovič Putin – Prezident Ruské federaceVladimir Vladimirovič, který se setká i s vůdcem SS Barackem Obamou, Charliemu Rosovi otevřeně řekl: „Rusko přesně ví, jakým způsobem Američané zaúřadovali ve věci svržení zákonného prezidenta Ukrajiny.“ S americkým novinářem Rosem se ruský prezident dobře zná, naposledy s ním dělali rozhovor v červnu tohoto roku, proto si Vladimir Vladimirovič nebral servítky.

„Naši partneři ve Spojených státech už dávno ani neskrývají, že podporovali ty, kteří vystupovali proti prezidentovi Janukovyčovi a podíleli se na jeho odstavení,“ zdůraznil Vladimir Vladimirovič. Americký novinář se ještě jednou zeptal, jestli je ruský prezident o tom přesvědčen, píše Eugen Rusnák. Ruský prezident odpověděl: „Vím to přesně.“Vladimir Vladimirovič vysvětlil, že Rusko a Ukrajinu spojují tisíce různých věcí. „Máme tisíce kontaktů a tisíce spojení s lidmi, kteří žijí na Ukrajině. Přesně to víme: kdo, kdy, kde a s kým se setkával, pracoval s těmi lidmi, kteří svrhávali prezidenta Janukovyče. Víme přesně, kdo je podporoval, kdo je sponzoroval a přímo platil. Víme, jak tyto lidi připravovali, víme, kde to dělali, ve kterých státech a kteří „odborníci“ byly jejich instruktory. Víme úplně všechno! Vždyť vlastně naši američtí partneři to už ani neskrývají,“ zdůraznil ruský prezident v závěru televizního rozhovoru.