Blokáda Bělé pod Bezdězem aktivisty proti migraci

BĚLÁ POD BEZDĚZEM | Aktivisté Generace Identity (GI) dnes na několik minut na protest proti migrační politice Evropské unie a vlády České republiky symbolicky zablokovali příjezdovou komunikaci do Bělé pod Bezdězem, oznámil představitel GI Michal Urban.

Michal Urban

Michal Urban„Cílem protestu rozhodně nebylo znepříjemnit situaci řidičům či občanům města, ale upozornit na problém, který současné české a unijní ‚elity‘ nejsou schopny, či nechtějí řešit, kterým je masová migrace do Evropy. Za den uskutečnění našeho protestu jsme si symbolicky vybrali svátek svatého Václava, patrona české země,“ uvedl Urban.

Podle mladého aktivisty má Evropská unie ambice být jakýmsi superstátem. „Má vlastní parlament, měnu, její nařízení či směrnice každodenně ovlivňují životy stovek milionů občanů v členských zemích. Není však schopna chránit své hranice, což je jednou ze základních úloh státu. Namísto toho diktuje členským státům, jaké množství migrantů si mají povinně mezi sebe rozdělit a to i těm, které se zavedením povinných kvót nesouhlasí, tedy i ČR,“ vysvětlil postoje GI Michal Urban.

Kdy dále uvedl, že za takového stavu nevidí důvod, aby Česká republika v Evropské unii setrvávala. „Rozhodnout by o tom měli její občané v referendu, podobně jako o otázce nastavení české imigrační politiky jako takové,“ dodal.Chovanec slíbil loni referendum a nic se neděje

chovanec z ČSSD a MV ČR Chovanec

chovanec z ČSSD a MV ČR Chovanec

„Připomínáme, že vypsání referenda k otázce uprchlíků ze Sýrie sliboval vypsat loni na podzim ministr vnitra Milan Chovanec. K vypsání referend jsme začátkem července vyzvali premiéra Bohuslava Sobotku v otevřeném dopise. Uvedli jsme v něm také, že v případě ignorace či odmítnutí naší výzvy jsme připraveni využít všechny zákonné prostředky k jeho prosazení, včetně organizování kampaní občanské neposlušnosti. Jejich čas nyní nadešel,“ stojí v prohlášení, které poskytli aktivisté Generace Identity.

Průzkumy veřejného mínění k této problematice jednoznačně ukazují, že naprostá většina občanů České republiky si přijímání tisíců imigrantů z blízkého východu či Afriky nepřeje.


Přijetí migrantů nic neřeší

migrační tsunami vetřelců na ostrově Kos | foto: en.protothema.gr

migrační tsunami vetřelců na ostrově Kos | foto: en.protothema.gr

„Přijetí většího počtu osob pocházejících ze zcela jiné kultury a prostředí představuje pro naši republiku i pro Evropu jako takovou mimořádné bezpečnostní, ekonomické i zdravotní riziko. Navíc v době, kdy je zhruba půl milionu našich spoluobčanů bez práce, tisíce dalších pracují na hranici minimální mzdy, stát se nedokáže postarat o své potřebné a na pomoc postiženým dětem musí lidé pořádat sbírky víček od PET lahví, představuje příchod většího počtu imigrantů nemalou zátěž pro státní pokladnu,“ vysvětlil Urban proč se rozhodli k dnešní symbolické blokádě.

Podle GI není řešením krize přesun většiny obyvatel Sýrie do Evropy na úkor Evropanů, ale rozumná zahraniční politika vedoucí k porážce islamistů, obnovení míru a stabilizaci ještě před pár lety prosperující země. „Dočasně lze situaci řešit pomocí uprchlíkům umístěným v okolních, etnicky a kulturně spřízněných zemích,“ dodal Urban.

O co jim jde?

„Jsme také pro vzájemnou spolupráci a pomoc africkým a dalším tzv. rozvojovým zemím, tím směrem, který zvýší její soběstačnost a přinese kontinentu zlepšení ekonomické a bezpečnostní situace, ale tou rozhodně není přijetí milionů jejích mladých mužů, kteří mají naopak být budoucností vlastních civilizací a zemí, do Evropy,“ uzavřel prohlášení s tím, že více se o jejich postojích může veřejnost informovat ZDE a ZDE.