Donald Trump chce snížit daně pro všechny; Daň z příjmu pro nízko příjmové nulová

NEW YORK | Donald Trump, který vede v popularitě republikánských uchazečů o prezidentskou kandidaturu, řekl, že díky snížení daní všem se Amerika opět může stát velmocí a zbohatnout, informují HlavnéSprávy.sk.

Donald Trump | foto: cnn.com

Donald Trump | foto: cnn.comRepublikánský multimiliardář Donald Trump chce v případě svého zvolení prezidentem Spojených států amerických drasticky snížit daň z příjmu pro miliony lidí – pro mnohé dokonce na nulu.

Z nižších daňových sazeb by měli prospěch i boháči, vyplývá podle agentury DPA z daňového plánu, který Trump zveřejnil v pondělí v New Yorku.Inspiroval se Trump u Vladimira Vladimirvoiče? Nebo má jen zdravý rozum?

Vladimir Vladimirovič Putin - Prezident Ruské federace

Vladimir Vladimirovič Putin – Prezident Ruské federace

Své plány chce realitní magnát Trump financovat zejména snížením daňových úniků a výrazným snížením daňových srážek. Kromě toho by měly společnosti zaplatit jednorázovou desetiprocentní daň ze zisků v zahraničí. To by je mělo motivovat k tomu, aby převedli tyto prostředky do SS a tam investovali do ekonomiky. Což svým způsobem nevzdáleně připomíná ekonomickou reformu Vladimira Vladimiroviče Putina.

Trumpův plán počítá s tím, že fyzické osoby s ročním příjmem do 25.000 dolarů, u manželů to je dvojnásobná částka, nebudou vůbec platit do federální pokladny daň z příjmu. Podle výpočtů by se to týkalo asi 31 milionů domácností, které dosud musely platit alespoň některé daně.


Reklama: