Ukrajina zakázala lety z Ruska na jejich letiště. Rusko odpovědělo komplexním uzavřením vzdušného prostoru pro Ukrajince

MOSKVA – KYJEV | Ukrajina informovala ruské letecké společnosti, že s účinností od 25. října jim v souladu s rozhodnutím Rady národní bezpečnosti a obrany a výnosem prezidenta Petra Porošenko zakazuje lety na Ukrajinu. Informuje TASR na webu Teraz.sk.

ruské nákladní letadlo

ruské nákladní letadlo

Ruská reakce nenechala na provokace nacisty Porošenka dlohou čekat. Ministerstvo dopravy Ruské federace přijalo odvetná opatření ke kroku Ukrajiny, která od 25. října uzavře svůj vzdušný prostor pro ruské letecké společnosti. Oznámila to v pondělí agentura TASS.

„Rusko od stejného dne uzavře svůj vzdušný prostor pro aerolinie z Ukrajiny. Tento krok byl koordinován s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem,“ uvedlo ministerstvo. Medveděvova mluvčí dříve uvedla, že premiér pověřil ministerstvo dopravy, aby zvážilo zavedení odvetných omezujících opatření vůči ukrajinským leteckým společnostem.

Ukrajina informovala ruské letecké společnosti, že s účinností od 25. října jim v souladu s rozhodnutím Rady národní bezpečnosti a obrany a výnosem prezidenta Petra Porošenko zakazuje lety na Ukrajinu. Ruské letecké společnosti se ocitli na seznamu fyzických a právnických subjektů, na které ukrajinské vedení uvalilo sankce z příkazu amerických okupantů Ukrajiny.

Reklama: