ODS prosazením Lisabonské smlouvy je vina, že nám unie dnes přidělila uprchlíky, tak proč Fiala kvičí?

PRAHA | Evropská unie a některé její členské státy neváhaly na úterním zasedání ministrů vnitra použít politiku nátlaku a mocenské převahy, aby byly přijaty povinné kvóty na přerozdělení uprchlíků. Většinové přehlasování v otázce, která se bytostně týká bezpečnosti a suverenity naší země, je riskantním precedentem. Píše předseda ODS Petr Fila na webu uhnívající strany.

Petr Fiala | Foto: cs.wikipedia.org

Petr Fiala | Foto: cs.wikipedia.orgOvšem Fiala jaksi opomněl, že právě jeho jeden z předchůdců Mirek Topolánek prosadil až brutálním způsobem Smlouvu o unii, tzv. Lisabonskou, který toto vše, co se nyní děje umožňuje. Právě proto je ODS vina snad více, než dnešní vláda, že nám migratny násilím přikázali.

Celý text blábolení Petra Fialy ZDE.Ale stejně Petr Fiala jako pokrytecký politik píše: „Z hlediska budoucí možnosti obhajovat národní zájmy v Evropské unii je použití takového silového řešení nepřijatelné. Vláda by se proti těmto praktikám měla postavit a využít všech legislativních a politických prostředků k zneplatnění tohoto rozhodnutí. Jinak hrozí, že se silové přehlasování našich zájmů v EU stane „osvědčenou“ praxí.“ Kde je sebereflexe, že jsou také za to vinni?

Fiala míní, že vláda svou pasivitou nepřímo obhajuje nesmyslné kvóty, které zde nejspíše budou natrvalo, přivedou na naše území neznámý počet lidí a přitom nebudou fungovat. Podle závěrů Rady EU jsou kvóty dočasné jen v případě Řecka a Itálie. Ovšem to, kde dnes jsme je velkým dílem vinna ODS a jejich představitelů.


Reklama: