Příčinou smrti více jak stovky lidí v Mali má být malárie

BAMAKO | Více než stovka lidí už od srpna zahynula na severu Mali v důsledku horeček způsobených pravděpodobně malárií. Uvedla to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO), její prohlášení citovala agentura AP.

Ilustrační snímek | foto: lekari-bez-hranic.cz

Ilustrační snímek | foto: lekari-bez-hranic.czJak dále informuje TASR na webu Teeraz.sk, tak úmrtí v této oblasti přibyly i díky zhoršenému přístupu k lékařské péči, způsobenému tamními nepokoji. Představitel WHO v Mali Lucien Manga prohlásil, že údaje poukazují na prudký sezónní nárůst malárie. Dodal však, že analýza vzorků, která má určit přesnou příčinu jejich úmrtí, ještě probíhá.

Sever Mali se zmítá v nepokojích poté, co tuarégsští povstalci a později teroristé s propojením na al-Káidu převzali kontrolu nad regionem po vojenském puči v roce 2012. Francouzská ofenzíva je sice již v lednu 2013 potlačila, avšak skupinky povstalců dodnes pokračují v sporadických útocích, a to i navzdory přítomnosti přibližně 3000 francouzských vojáků v regionu a dalších několika tisíc příslušníků mírových sil OSN v zemi.


Reklama: