Kadyrov požádal Putina o nasazení čečenských vojáků v Sýrii k boji proti teroristům

GROZNYJ | Prezident ruské Čečenské republiky Ramzan Akhmadovič Kadyrov požádal ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina o vyslání čečenských vojenských jednotek do bojů proti Islámskému státu v Sýrii, informují HlavnéSprávy.sk.

Ramzan Akhmadovich Kadyrov

Ramzan Akhmadovich KadyrovRamzan Akhmadovič ve svém prohlášení uvedl: „Čečensští vojáci přísahali, že budou bojovat s teroristy až do konce.“ Kadyrov také poznamenal, že čečenské speciální jednotky jsou na velmi vysoké úrovni bojové pohotovosti a slíbil, že jakmile teroristé v Sýrii pochopí, že tam míříme, budou se chtít velmi rychle dostat pryč. „Teroristé mají málo zkušeností z reálného boje,“ vzkázal svým nepřátelům.

„To nejsou plané řeči, žádám o povolení jít do Sýrie a zapojit se do speciálních operací,“ řekl Ramzan Akhmadovič v pátek v rozhovoru pro RSN rádio. „Jsem muslim z Čečenska a ruský vlastenec a chci říci, že v roce 1999, kdy do naší republiky přijeli tito ďáblové, jsme přísahali na Korán, že budeme proti nim bojovat, ať jsou kdekoli,“ řekl vůdce Čečenska. „Nicméně na to potřebujeme schválení velitele,“ zdůraznil. Podle ruské ústavy je totiž prezident mimo jiné i šéfem ozbrojených sil.Zároveň Kadyrov přiznal, že boj proti IS nesmí být omezen pouze na fyzické boje, ale měl by také zahrnovat vzdělávání. „Je třeba učit mladší generace, že extremistické skupiny používají nesprávnou interpretaci Koránu,“ uzavřel muslimský prezident ruské Čečenské republiky Ramzan Akhmadovič Kadyrov.