Mám semtex a odpálím se, vyhrožoval ve vlaku plném cestujících

ČESKÁ TŘEBOVÁ | Pachatel vyhrožoval ve vlaku odpálením trhaviny, tím zastavil včera na více než tři hodiny železniční dopravu mezi Svitavami a Česká Třebová v Pardubickém kraji směrem na Brno, ale i od Brna. Informuje TASR na webu Teraz.sk s odkazem na česká elektronická média.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekCestující evakuovali a celou soupravu včetně zavazadel podezřelého následně prohledali pyrotechnici přivolaní z Olomouce, kteří však žádnou nálož nenašli. Železničáři pachatele zadrželi a soupravu Railjet R76 Antonín Dvořák odstavili na nádraží v obci Opatov. Během policejního zásahu, který trval tři hodiny, byla na trati pozastavena doprava.

„Muž začal zmateně mluvit do telefonu. Prý má semtex a celé to tady odpálí,“ uvedly svědkyně. „Celý ten rozhovor slyšela také rodina sedící vedle něj. Vyděsilo je to a utekli do vedlejšího vagonu, kde to okamžitě ohlásili průvodčímu,“ řekly dále svědkyně. Po informování průvodčího trvalo ještě 20 minut, než vlak zcela zastavil. Podle cestujících jel vlak od Svitav do obce Opatov krokem.Policie z vlaku evakuovala asi 150 lidí. Podezřelého zatkla a převezla na obvodní oddělení k výslechu. Policie vyloučila, že by byl tento 44-letý muž pod vlivem alkoholu nebo drog.