Helena Vondráčková: Proč jsem se rozhodla vystupovat s Alexandrovci

BRNO | Co si myslí o souboru Alexandrovci exkluzivně pro Sputnik vyprávěla Helena Vondráčková. Česká populární zpěvačka poskytla své vyjádření pro ruskou agenturu Sputnik. V sobotu vystoupila s Alexandrovci v Brně a včera v Ostravě.

Helena Vondráčková - turné s Alexandrovci

Helena Vondráčková – turné s Alexandrovci | foto: vondrackova.cz„Za prvé jsem už s Alexandrovci vystupovala před několika lety, někdy myslím v roce 2005 až 2007, několikrát. A znám ten soubor. Je to naprosto senzační seskupení, ojedinělé na celém světě. Nikde jinde takový soubor neexistuje,“ řekla na úvod krátkého rozhovoru pro Sputnik Helena Vondráčková.

A dále dodala: „A jsou to profesionálové, kteří jsou nejen propagátory ruské kultury, ale mají v repertoáru i světové věci, zpívají Verdiho, Pucciniho. Je tam nejen pěvecká složka, ale i úžasné ruské tance, čili taneční soubor. Prostě je to obrovská nádherná show, a jsem velmi ráda, že s nimi mohu vystupovat. A považuji za naprosto demagogický názor — spojovat umění s nějakou politickou situací, která teď nastala.“Miloš Zeman vystoupení Alexandrovců zaštítil

Letošní turné Alexandrovců je spojeno s 70. výročím konce druhé světové války, proto bylo zaštítěno i v rámci oficiálních oslav prezidentem České republiky. Ovšem našli se určití duševně nemajetní jedinci, především okolo zdegenerovaných havoloidů a jejich dnešního hluchého a spícího maskota Schwarzenberaga, kteří dokonce na internetu vyzývali ke zrušení záštity prezidenta, či úplné=ho zrušení turné.

„Tento soubor vystupoval s mnoha světovými hvězdami, jako Mireille Mathieuová, zpívali pro papeže Jana Pavla II., vystupovali na Eurovizi, v San Remu, takže je to názor jen některých lidí — není to názor všech. Jelikož vím, že všechny koncerty, které mají nejen tady u nás v Čechách, ale i na Slovensku, jsou totálně vyprodané, takže s tou Peticí a s těmi odpůrnými názory absolutně nesouhlasím, připadá mi to zbytečné,“ dodala Helena Vondráčková.