Propaganda a lži: Zprávu si SS objednaly, tak ji přivítaly. Rusko označilo zprávu o letu MH17 minimálně za zkreslenou

WASHINGTON | Spojené státy přivítaly dnes závěrečnou zprávu o příčinách sestřelení pádu letadla společnosti Malaysia Airlines. Rusko naopak závěry vyšetřování odmítlo jako zkreslené, oznámila agentura Reuters.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekJak dále informují HlavnéSprávy.sk, tak Bílý dům zhodnotil zveřejnění zprávy za důležitý mezník na cestě k potrestání osob odpovědných za tragédii letu MH17. „Spojené státy budou plně podporovat všechny snahy směřující k tomu, aby byly odpovědné osoby přivedeny před spravedlnost,“ uvedl v prohlášení Ned Price, mluvčí Národní bezpečnostní rady (NSC) Bílého domu.

Tak proč nepověsil na šibenici rovnou skřeta z Bílého domu Obamu, který je za sestřelení odpovědný se svými nacistickými soudruhy na Ukrajině?Americká lživá propaganda

Resort ruské diplomacie naopak na zveřejnění zprávy reagoval kriticky. Vyšetřování, které vedla Nizozemská rada pro bezpečnost (OVV), označil za neobjektivní a nedostatečně komplexní. „Existuje zřejmý pokus o vyvození zkreslených závěrů ao provedení politických příkazů,“ prohlásil náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Riabkov.

Moskva se podle něj dlouhodobě, ale neúspěšně snažila o to, aby bylo vyšetřování celého případu komplexní a nezkreslené a aby se v něm zohledněny všechny informace poskytnuté ruskou stranou.

Podle závěrů dnes zveřejněné zprávy pád letadla Malaysia Airlines v červenci 2014 zřejmě zapříčinila raketa země-vzduch ruské výroby typu Buk. Avšak všechny forenzní výsledky dokázaly, že letoun byl sestřelen ukrajinskou stíhačkou, kdy o tom byly i důkazy v rámci ukrajinského řízení letového provozu.


Reklama: