Arabský hrdlořez přestrojený za fotoreportéra zranil izraelského vojáka

JERUZALÉM | Arabský mladík přestrojený za fotoreportéra a oblečený ve žluté vestě s nápisem „Press“ včera nožem zaútočil na izraelského vojáka a zranil ho. Útočníka vzápětí zastřelili jiní izraelští vojáci. Jejich zraněného kolegu převezli do nemocnice, informovala agentura AP.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímekJak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak se incident odehrál ve městě Hebron, a to jen několik metrů od místa, kde v poledne, po skončení tradičních pátečních muslimských modliteb, začala protestní akce Arabů z Palestiny.

Útoku na izraelského vojáka včera doprovázelo podpálení hrobky patriarchy Josefa v Nábulusu skupinou špinavých arabských psů. Jejich vůdce Mahmúd Abbás odsoudil podpálení jako nezodpovědný čin, nařídil jeho důsledné prošetření a okamžitou nápravu vzniklých škod.

Dopadení a potrestání viníků avizoval i mluvčí izraelské armády Peter Lerner, který uvedl, že útok byl porušením náboženské svobody a hrobka patriarchy Josefa se stala jeho terčem jen proto, že je místem, kam se židé přicházejí modlit.


Reklama: