Americká provokace? Turecké bojové letouny sestřelily u syrské hranice neznámý dron

ANKARA | Turecké bojové letouny sestřelily včera v tureckém vzdušném prostoru nedaleko syrské hranice bezpilotní letoun neidentifikovaného státu. Tiskovou agenturu Reuters o tom informoval vysoce postavený vládní představitel.

dron X-47B

dron X-47BJak dále informuje TASR na webu Teraz.sk, tak stroj se nacházel tři kilometry v tureckém vzdušném prostoru, když ho sestřelili. Turecká armáda krátce předtím vydala prohlášení, že sestřelila neznámé letadlo po vyslání třech varovných signálů.

Armáda tohoto členského státu Severoatlantické aliance (SA) dodala, že stroj sestřelila v souladu s předpisy SA o zapojení do akce a že ozbrojené síly budou pokračovat v plnění povinností v souladu s těmito nařízeními.Provokace Spojených států, které tvrdí, že dron byl Ruský?

Spojené státy (SS) předpokládají, že bezpilotní letadlo, které dnes sestřelilo Turecko v blízkosti svých hranic se Sýrií, mohl být ruský dron. Tradičně jako u každého prohlášení vlády kreténu z Washingtonu chybí důkazy, jsou to jen úvahy, nebo propaganda, kdy dron mohl být americký a jednalo se jen o tradiční provokaci.

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že z mise nad Sýrií se včera na základny vrátily všechny jeho letadla, tak jako drony, které fungují ve stanoveném režimu.


Reklama: